Chytré hry a hračky

Znáte Activity boardy? Jsou to desky, které obsahují nejrůznější předměty, které se nachází kolem nás a malé děti se na nich učí manipulaci a rozvíjí tak jemnou motoriku. Jsou tam vypínače, tlačítka, zipy, zámky a další. A jak vidíte na fotce, tak to baví i větší děti. Tatínci často říkají, že takovou desku lehce zvládnou vyrobit. Ale ruku na srdce, než k tomu dojde, tak je z ročního prcka školák:-). Takže už víte, kde je pořídit a u nás je můžete na Festivalu IQ Play vyzkoušet.

Také milujete hry od ALBI Česká republika ? Jsou pestré a na své si přijde úplně každý. Na akci Festival IQ Play si můžete vyzkoušet mnoho novinek. Nechybí krásné dřevěné deskovky, které jsou jednoduché na vysvětlení a přitom strategické. A jako vždy si můžete zkoušet různé knihy z edice Kouzelné čtení. Knížek máme také dostatek. 

Součástí Festivalu IQ Play jsou také deskové hry od Dino Toys. A máme jich opravdu hodně. Jsou pro menší děti, ale i dospělé a každá hra je úplně jiná. Některé deskovky jsou stálice a budete si je pamatovat z mládí a jiné jsou zas úplně trendy. Je neuvěřitelné, kolik nových her každý rok představují. 

Možná jste si všimli, že na Festivalu IQ Play máme novinku. Úžasné skládačky od RAJ PRE DETI S.R.O Tyto skládačky jsou velmi kvalitní a odolné a za příznivou cenu. Na webu www.rajpredetisro.sk najdete mnoho témat. Úžasné jsou několikavrstvé skládačky. Někdy prostě musíme hodně pátrat na internetu, ale stojí to za to! Jsme rádi, že jsme tyto krásné dřevěné hračky objevili.

Na Festivalu IQ Play najdete fakt velkou sbírku her od MINDOK. Mnoho smart her pro jednoho hráče, karetní hry a také jednodušší deskovky. Hry pro Vás pravidelně dokupujeme a vyměňujeme za nové.  Super je, že si je můžou zkoušet i nejmenší děti. Smarty hry většinou obsahují knížku s návody různých levelů a zároveň i řešení. Právě menší děti si smarty mohou zkoušet skládat podle řešení. Starší děti a dospělí mohou skládat složitější zadání. 

Hlavolamy Recent Toys jsou součástí Festivalu IQ Play už nějakou dobu. Mají různou obtížnost, takže si na své přijde úplně každý a hlavně jsou nádherné. Někteří lidé si myslí, že na hlavolamy nemají buňky, ale občas stačí jen čas a trpělivost. Je neuvěřitelné, jaké varianty hlavolamy můžou mít. Samozřejmě v sekci hlavolamů nemůžou chybět Rubikovy kostky, které najdete na www.hryahlavolamy.cz a také Ježci v kleci od www.jezcivkleci.cz. Kompletní nabídku hlavolamů z Festivalu IQ Play najdete zde: https://www.smartlife-eshop.cz/hlavolamy

.

Rádi Vám představíme bukovou stavebnici Makura . Děti si mohou stavět krásné hrady nebo pokojíčky a variabilita je opravdu pestrá. Obsahuje i mnoho příslušenství – nábytek, panáčky, stromy, atd. Stavebnice jsou velmi odolné, protože s námi cestují asi už pět let a vypadají pořád dobře. Makura má dnes už 3 typy stavebnic a každý rok vyrobí úplně novou deskovou hru. Dřevěné pestrobarevné deskovky jsou vhodné pro menší děti. Mají velmi jednoduchá pravidla a jsou fakt krásné. 

Na Festivalu IQ Play najdete krásnou stavebnici Domeczech. Z kvalitních dřevěných dílků si děti postaví hrady nebo domečky, které jsou navržené tak, že se dají kombinovat s dřevěnými vláčky, které má doma skoro každý. Tato rodinná firma si vše zkouší na svých dětech, takže je vše důkladně testováno:-). Ke stavebnici se dají dokoupit také dřevěná zvířátka, panáčci nebo autíčka. Vyrábí také několik variant balančních desek a houpací prkna. Původně firma vyráběla pod značkou Urbix, ale dnes už nesou parádní název Domeczech..

Už léta patří do Festivalu IQ Play deskové hry od EFKO. Hry jsou velmi jednoduché a přitom svižné, postřehové a vzdělávací. Kdo by neznal Jožina z bažin a takové klasiky jako Kloboučku Hop? Určitě jste si všimli také retro edice původních her ze 70. a 80. let - Člověče nezlob se, Smolíček pacholíček nebo třeba Veselý rybolov. Tyto hry jsou navíc v nádherné grafice. Efko vydává také mnoho zajímavých nových deskovek - např. Picasso, Mish Mash nebo Fast Food. 

Na Festivalu IQ Play si můžete pohrát se stavebnicí Geomag . Tato originální švýcarská stavebnice krásně drží a děti magnet fakt baví. Díky kvalitním dílkům je možné postavit i větší stavby. Menší děti si mohou pohrát s magnetickými kostkami Magicube. Geomag je možné pořídit např. na www.magnethrou.cz. 

Snad všechny děti milují kuličkodráhy. Na Festivalu IQ Play si můžete vyzkoušet kuličkodráhy Hubelino. Ta větší je kompatibilní s duplem. Pokud vaše děti už duplo nebaví, stačí dokoupit součástky Hubelino a kuličkodráha je na světě. Menší Hubelíno je pro starší děti, protože vyžaduje už větší trpělivost a soustředění. Dokupovat se dají nejen dráhy, ale i kuličky, kostky a střechy. 

Pokud chodíte na Festival IQ Play pravidelně, tak už jistě znáte krásné vzdělávací skládačky Ježpodi. Tato rodinná firma vyrábí tyto vzdělávací pomůcky se zápalem a každý rok přidává nová témata. Učitelé si jistě najdou zajímavé pomůcky do jednotlivých předmětů. Tyto dřevěné skládačky jsou navíc na přijatelnou cenu.

V jednoduchosti je krása! To naprosto přesně platí pro stavebnici KAPLA. Geniální dřevěná stavebnice KAPLA má jediný prvek - dřevěný hranol s poměry stran 1:3:5. Díky výjimečné přesnosti rozměrů, precizním hranám, přesným pravým úhlům a dokonalé rovnosti povrchu lze s tímto jediným stavebním prvkem postavit neobyčejně krásné a působivé stavby. Stavby drží pohromadě pouze pomocí gravitačních sil a tření! Nepoužívají se žádná lepidla, žádné drážky ani žádný jiný systém uchycení. Děti stavebnice fakt baví, to ostatně vidíte na fotce.

Jsme rádi, že si na Festivalu IQ Play pohrajete i s krásnými kousky od MontessoriHracky.cz Montessori pomůcky jsou takové "učebnice", u kterých si dítě může vše vyzkoušet na vlastní kůži a může si daný koncept osahat. Základním prvkem Montessori pedagogiky je připravené prostředí, které dětem poskytuje dostatek podnětů k samostatnému získávání nových znalostí a dovedností. Jeho součástí je i promyšlený systém didaktických Montessori pomůcek, které děti provázejí od jednodušších činností ke složitějším a umožňují jim okamžitou kontrolu správnosti své práce. Pokud Vás téma Montessori hraček zajímá, mrkněte na stránky www.montessorihracky.cz #montessorihracky 

Již léta jsou součástí Festivalu IQ Play deskové a karetní hry od Piatnik. Tyto hry mají jednoduchá pravidla a jak vidíte na fotce, tak Speed cups jsou prostě top! Každý určitě znáte Activity, Cink! nebo Tik Tak Bum! Zastavte se ze námi hry vyzkoušet. 

Stavebnice Toypex jsou opravdu zajímavé. Nekoupíte je úplně běžně v kamenných obchodech a možná proto děti tak na Festivalu IQ Play baví. Tyto stavebnice jsou pestrobarevné a designově působivé. Společnost Toypex tyto hračky většinou dodává do mateřských škol a družinek. Pokud by Vás zajímalo, jaké další stavebnice a hračky nabízí, mrkněte na www.toypex.cz Na Festivalu IQ Play máme od Toypex opravdu hodně kousků. 

Na Festivalu IQ Play nemůže chybět zlínský výrobce dřevěných hraček Walachia Wooden Toys. Tato firma, která má sídlo v nedalekém Fryštáku, vyrábí několik variant stavebnic. Vyrábí slepovací stavebnice domků, hradů a také nábyteček. Samozřejmě také skládací stavebnici Vario, ze které si můžete poskládat mnoho variant domečků nebo hradů. Úplnou novinkou je stavebnice Construct, kterou si právě na Festivalu IQ Play můžete vyzkoušet. 

Nedávno jsme do Festivalu IQ Play přidali nové deskové hry značky Granna. Jsou spíše pro menší děti, mají jednoduchá pravidla a určitě budete znát deskovky Super farmáře anebo Příšerky ze skříně. Tyto deskovky jsou fakt krásné a tematicky pestré.

Rádi Vám představujeme značku DomDom, která vyrábí opravdu krásné kousky. Krásná řemeslná práce, skvělé nápady na různá vzdělávací témata a dostupná cena. Tato společnost vyrábí také úžasné kolotočky. Skvělé jsou také kostky nekostky.

Novinkou na Festivalu IQ Play jsou Chytré hračky. Specializují se mimo jiné na senzorické hračky, které jsou důležité pro rozvoj celého spektra dovedností a schopností dítěte, stejně tak i pro stimulaci a rozvoj smyslového vnímání. Senzorické hračky jsou totiž navržené tak, aby stimulovaly smyslové dovednosti dítěte - dotyk, sluch, zrak, čich a chuť.

Na Festivalu IQ Play najdete také tyto parádní geoboardy ZO dřeva. Děti si trénují jemnou motoriku, kreativitu a také barvičky.  To byste nevěřili, jak děti baví kolíčkování a gumičkování.

Už nějakou dobou je součástí Festivalu IQ Play stavebnice WoodFormers, která je ze dřeva a má velmi zajímavé spoje z patentů. Děti si staví zvířátka, autíčka, roboty a cokoliv podle fantazie. Tato malá rodinná firma pochází z Karlštejna a my jí moc fandíme, protože se stavebnici věnují s láskou.  stavebnici Woodformers najdete na https://www.klik-klap.cz/kategorie/drevene-hracky/